Dzisiaj jest: 24 listopad 2020
Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

III miejsce dla szpitala w rankingu publikowanym przez Rzeczpospolitą

Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej został doceniony w prestiżowym rankingu „Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group”. W kategorii szpitale z kontraktem NFZ od 39 do 89 mln zł PZZOZ otrzymał wysokie trzecie miejsce. Konkurencja była ogromna - wyróżnione jednostki  wykazują się wysoką jakością opieki medycznej połączoną z efektywnością ekonomiczną. Konkurs ocenia placówki pod kątem efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z NFZ.

- To dzięki wytężonej pracy dyrekcji szpitala - Aldonie Sylwie i pełnomocnikowi ds. restrukturyzacji dr. n. med. Dariuszowi Jorgowi oraz całego personelu uzyskaliśmy w rankingu tak wysoką, trzecią lokatę. Nasza lecznica stale rozszerza wachlarz usług medycznych, terminy do zabiegów i operacji są znacznie krótsze niż w innych szpitalach. Placówka cieszy się coraz lepszą opinią nie tylko wśród mieszkańców powiatu, ale także spoza niego. O PZZOZ zaczęto mówić dobrze, a pacjenci przyjeżdżają na zabiegi z całego kraju. Ciągle staramy się modernizować oddziały i pozyskiwać lekarzy - mówi Starosta Będziński Sebastian Szaleniec. Ocenę publicznych szpitali corocznie przygotowuje BFF Banking Group, a patronatem medialnym wydarzenie objął dziennik Rzeczpospolita. Pełne wyniki znaleźć można tu.

Zapraszamy do oglądania filmu z gali rozdania nagród „Liderów zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group”