Będzińskim magnesem na turystów jest głównie nasz średniowieczny zamek królewski wraz z całym układem urbanistycznym na Wzgórzu Zamkowym. Jednak każdy, kto tu zawita, szybko się przekona, że miasto i region mają do zaoferowania o wiele więcej. Będziński zamek jest bowiem jednym z wielu zabytków, które warto zwiedzić. Kościoły, synagoga, cmentarz żydowski, kompleks kamienic – to kilka dodatkowych pozycji na liście naszych historycznych pamiątek architektonicznych.

Będzin to jednak nie tylko zabytki, lecz również wyjątkowa atmosfera, dużo zieleni i urokliwe kawiarenki, w których można miło spędzić czas. Bez wątpienia, fascynaci historii będą się tu czuć doskonale, ale i amatorzy pieszych lub rowerowych wycieczek nie doznają zawodu.

Z tego właśnie powodu postanowiliśmy stworzyć w Internecie przestrzeń, w której zarówno mieszkańcy Będzina, jak i turyści znajdą ciekawe informacje. Piszemy o mieście, regionie, o jego historii, atrakcjach i życiu codziennym. Miasto to przecież również ludzie, a tych dotyczy wiele ciekawych tematów – kultura, edukacja, praca, rozwój i szkolenia.

Fanów Będzina i nie tylko – zapraszamy do regularnej lektury.

Zdjęcia zamku pochodzą z Unsplash.com