Dzisiaj jest: 2 marzec 2021

Program Rozwoju Powiatu Będzińskiego na lata 2021 - 2027

Konsultacje społeczne projektu  Program Rozwoju Powiatu Będzińskiego

na lata 2021 – 2027

Zarząd Powiatu Będzińskiego informuje o ogłoszeniu  konsultacji społecznych  projektu Program Rozwoju Powiatu Będzińskiego na lata 2021-2027.

Konsultacje przeprowadza się w celu zebrania i poznania opinii oraz propozycji mieszkańców dotyczących projektu Program Rozwoju Powiatu Będzińskiego na lata 2021-2027.

Termin prowadzenia konsultacji ustala się na okres

od 30 listopada 2020 roku do 14 grudnia 2020 roku.

Uwagi przesłane po wskazanym terminie nie zostaną uwzględnione.

Konsultacje prowadzone są w trybie pisemnym poprzez wypełnienie formularza ankiety zamieszczonej poniżej.

Wypełniony formularz należy odesłać w wersji elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub złożyć w formie papierowej do skrzynki podawczej przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Będzinie przy ulicy Ignacego Krasickiego 17.

Załączniki:

1. Projekt Programu Rozwoju Powiatu Będzińskiego na lata 2021 – 2027 (PDF)
  2. Formularz (doc)

Tworzymy Program Rozwoju Powiatu Będzińskiego na lata 2021-2027

Powiat Będziński przystąpił do opracowania najważniejszego dokumentu planistycznego samorządu - Programu Rozwoju Powiatu Będzińskiego na lata 2021-2027. Program ma na celu wyznaczenie kierunków rozwoju powiatu oraz określenie najważniejszych zadań na najbliższe lata.
Ustalenie podstawowych kierunków rozwoju lokalnego, ma za zadanie dostarczyć władzom lokalnym podstaw racjonalnego działania w przyszłości.
Posiadanie strategii konkretyzuje wizję rozwoju, a przeprowadzenie konsultacji społecznych pozwala na skorygowanie zakładanych założeń i wyzwolenie inicjatywy oddolnej.
Całość prac zakłada zaangażowanie mieszkańców Powiatu Będzińskiego, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, przedstawicieli środowisk lokalnych, a także reprezentantów organizacji pozarządowych.
Pierwszym etapem jest zwrócenie się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniżej zamieszczonej ankiety:

ANKIETA NA POTRZEBY SPORZĄDZENIA PROGRAMU ROZWOJU POWIATU BĘDZIŃSKIEGO NA LATA 2021-2027

Ankietę należy odesłać w terminie do 30 czerwca 2020 r.:
- drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- lub drogą korespondencyjną na adres: Starostwo Powiatowe w Będzinie, ul. Ignacego Krasickiego 17, 42-500 Będzin,
z dopiskiem „ankiety - strategia”.

Ankietę można wypełnić też interaktywnie:

Każdy głos, udzielony w tej ważnej dla Powiatu sprawie, jest dla nas niezwykle ważny.

O dalszych pracach będziemy Państwa na bieżąco informować
Sposób kolejnych konsultacji czy bezpośrednich spotkań będzie uzależniony od obecnej sytuacji związanej z panującym w kraju stanem epidemii i wynikłymi z tego tytułu ograniczeniami.