Dzisiaj jest: 7 maj 2021
Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt

Projekt „Siłą jest dialog”

Fundacja Mediatio realizuje projekt „Siłą jest dialog”, którego celem jest rozwiązywanie konfliktów w sposób polubowny oraz edukacja i wsparcie w zakresie mediacji w Polsce. Projekt Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec. Działalność Fundacji przyczynia się do upowszechniania wśród społeczeństwa - również mieszkańców powiatu będzińskiego - idei rozwiązywania problemów i łagodzenia konfliktów poprzez mediację.

Plakat promocyjny projektu ,,Siłą jest dialog” - uścisk dłoni

Mediacja jest skutecznym sposobem na złagodzenie i jednocześnie subtelnym rozwiązaniem różnych problemów, konfliktów i sporów.

Podstawowe informacje o projekcie „Siłą jest dialog”:

• adresaci: mieszkańcy/ firmy/ organizacje z regionu;
  • zakres: bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje);
  • forma: online, w tym telefoniczna oraz w ramach możliwości stacjonarna;
  • kiedy: od 1 kwietnia 2021 r. do czasu istnienia potrzeby w tym zakresie.

W dobie wszechobecnego języka agresji i nienawiści - mediacja jest skutecznym sposobem na jego załagodzenie i jednocześnie subtelnym rozwiązaniem różnych problemów, konfliktów i sporów. Dodatkowo możliwość korzystania z narzędzi online daje szybki i bezpieczny sposób dla rozwiązania sporu czy konfliktu.

Nie wiesz czy mediacja może Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację podczas której:
- odpowiemy na wszystkie Twoje pytania,
- eksperci pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie,
- razem przejdziemy ścieżkę postępowania mediacyjnego.

Zespół posiadający doświadczenie codziennie wspiera osoby oraz firmy w aspekcie innowacyjnych rozwiązań prawnych, mediacyjnych, organizacyjnych jak i umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w XXI wieku. Naszym działaniom zaufało ponad 4350 osób fizycznych i prawnych. Ponad 1680 zakończonych pozytywnie mediacji. 214 przeszkolonych mediatorów. 127 stałych klientów, korzystających z naszych metod.

Dlaczego warto wybrać mediacje?
Mediacje to typ dialogu zmierzający do zawarcia porozumienia lub ugody równoważnej z wyrokiem sądu.

Mediacje są:

• Dobrowolne - dla obu stron konfliktu;
  • Poufne - dają poczucie komfortu rozmowy;
  • Skuteczne - umożliwiają osiągnięcie ugody w krótkim czasie;
  • Konstruktywne - nastawione na znalezienie optymalnego rozwiązania;
  • Obiektywne - moderowane przez wykwalifikowaną osobę;
  • Korzystne cenowo - nie wymagają dużych nakładów finansowych.

Mediacje czy sąd - co się bardziej opłaca?

Mediacje
  • Koszty: niskie
  • Czas: do kilku tygodni
  • Typ: dobrowolne