Dzisiaj jest: 28 wrzesień 2021
Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Powiat promuje czytelnictwo

Okolicznościowe wydanie „Moralności pani Dulskiej” przekazał Starosta Będziński Sebastian Szaleniec uczniom i nauczycielom na X jubileuszową edycję „Narodowego Czytania”. Akcja z powodzeniem od lat organizowana jest w szkołach prowadzonych przez Powiat Będziński.

Starosta Sebastian Szaleniec rozdał uczniom egzemplarze lektury

- Zachęcamy młodych ludzi, by na te kilka dni w roku odłożyli swoje ulubione książki i pochylili się nad tekstem wybranym do Narodowego Czytania. Aby ułatwić dostęp do lektury wydaliśmy jubileuszową edycję utworu i przekazaliśmy wszystkim naszym uczniom i pedagogom. Ufam, że w tak przygotowanej publikacji jeszcze przyjemniej czytało się twórczość Gabrieli Zapolskiej – mówi Starosta, który na zaproszenie dyrektor Elżbiety Horbatowskiej wziął udział w Narodowym Czytaniu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu. Włodarz rozdał egzemplarze uczestnikom akademii i obejrzał sztukę przygotowaną przez uczniów. We wspólnym czytaniu utworu wzięła udział także Przewodnicząca Rady Miejskiej w Siewierzu i wieloletni nauczyciel tejże szkoły - Barbara Bochenek.

• 2021_09_08_Narodowe_Czytanie001
  • 2021_09_08_Narodowe_Czytanie002
  • 2021_09_08_Narodowe_Czytanie003
  • 2021_09_08_Narodowe_Czytanie004
  • 2021_09_08_Narodowe_Czytanie005
  • 2021_09_08_Narodowe_Czytanie006

Na szczególne uznanie zasługuje grono pedagogiczne Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi, które wprowadziło uczniów ze specjalnymi potrzebami wychowawczymi w świat dramatu.

• CKZiU
  • I LO
  • II LO
  • III LO
  • SOSW
  • ZSOiT Czeladz
  • ZSOiT Wojkowice
  • ZSS Czeladz

Egzemplarze książki otrzymali także uczestnicy akcji przeprowadzonej w Bibliotece Miejskiej i Powiatowej w Będzinie oraz osoby obecne na Pikniku Rodzinnym w Wojkowicach.