Dzisiaj jest: 16 maj 2021
Imieniny obchodzą: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Tytuł projektu

Zagłębiowskie kroki ku przyszłości – etap II

Lider projektu (Główny Beneficjent)

Powiat Będziński

Partner projektu

--------

Realizator projektu

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego
w Będzinie

Nazwa programu operacyjnego

Regionalny Program Operacyjny

Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Nr i nazwa priorytetu

XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego

Nr i nazwa poddziałania

11.2. Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe uczniów dla poddziałania: 11.2.1. Wsparcie szkolnictwa zawodowego - ZIT

Źródło dofinansowania

Wartość projektu

410 481,25 PLN

Uzyskane dofinansowanie

389 957,19 PLN

Okres realizacji

02.2019 – 09.2020

Zakres projektu

Projekt ukierunkowany jest na zwiększenie zdolności do zatrudnienia wśród 53 uczniów ZSTU, których praktyczna nauka zawodu odbywa się w PCKUiP poprzez organizację kursów zawodowych:

kurs "Spawania metodą MAG 135 i TIG 141, kurs kierowcy wózka jezdniowego  z napędem silnikowym oraz kurs "Prawo jazdy kat. B" dających możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień zwiększających ich szanse na rynku pracy, poprzez organizację praktyk zawodowych u pracodawców oraz włączenie pracodawców w proces przygotowania zawodowego uczniów na wszystkich jego etapach, a także poprzez doradztwo zawodowe. Nastąpi też doposażenie jednej pracowni nauki zawodu, co zwiększy dostęp uczniów i nauczycieli do nowoczesnych technologii.