Dzisiaj jest: 18 październik 2021

STAROSTA BĘDZIŃSKI

Sebastian Szaleniec

INFORMUJE

o sposobie udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej realizowane są:
-  od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego,
-  całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.
Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:
• nagłego zachorowania;
• nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe
lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
• gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Na terenie Powiatu Będzińskiego świadczenia medyczne w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej realizowane są w dwóch lokalizacjach:
- w budynku szpitala w Będzinie przy ul. Małachowskiego 12 (w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej) dla mieszkańców gmin: Będzin, Czeladź, Sławków i Wojkowice, numery kontaktowe: 512 017 672  (lekarz), 512 017 673 (pielęgniarka);
- w NZOZ „Primus” w Brudzowicach przy ul. Szkolnej 12, dla mieszkańców gmin: Psary, Siewierz, Mierzęcice i Bobrowniki,  numery kontaktowe: (32) 678 09 60, 602 154 665.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną przed wizytą zalecany jest kontakt telefoniczny z ww. placówkami.