Dzisiaj jest: 27 listopad 2021
Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

Tytuł projektu

Zagłębiowska Liga Zawodowców III etap - modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie

Nazwa programu operacyjnego

Regionalny Program Operacyjnego

Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Nr i nazwa priorytetu

XII Infrastruktura edukacyjna

Nr i nazwa poddziałania

12.2.1. Infrastruktura kształcenia zawodowego (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne)

Źródło dofinansowania

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Wartość całkowita projektu

2 255 003,26 PLN

Uzyskane dofinansowanie ogółem

2 141 778,10 PLN

Dofinansowanie UE

1 916 327,77 PLN

Okres realizacji

2019.05.30 – 2020.12.31

Zakres projektu

1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie – budynek przy ul. 11 Listopada 3

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę segmentu „D” budynku wraz z wykonaniem prac rozbiórkowych, remontowych i wykończeniowych w celu utworzenia 5 pracowni kształcenia zawodowego (3 informatycznych, 1 fototechnicznej i obsługi konsumenta) wraz z zapleczami. Ponadto w segmencie D wykonany zostanie szereg dostosowań do potrzeb osób niepełnosprawnych m.in. wykonana zostanie winda wewnętrzna, podjazd do budynku oraz fragment chodnika stanowiącego dojście do windy. W części obiektu wykonana zostanie wewnętrzna sieć internetowa. Pracownie zostaną doposażone w nowoczesny sprzęt dydaktyczny (zgodny z ORE) zapewniający kształcenie uczniów na najwyższym poziomie.

1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie – budynek warsztatów do praktycznej nauki zawodu przy ul. Ignacego Krasickiego 17

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę wraz z remontem części budynku warsztatowego nr 2 polegającą na wykonaniu pracowni Computerized Numerical Control, CNC (komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych). Ponadto wykonany zostanie remont pomieszczeń towarzyszących do pracowni oraz nastąpi dostosowanie części budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez m.in. wykonanie nawierzchni antypoślizgowej. Pracownia zostanie doposażona w nowoczesny sprzęt dydaktyczny.