Dzisiaj jest: 16 maj 2021
Imieniny obchodzą: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Tytuł projektu

Ograniczenie niskiej emisji poprzez działania termomodernizacyjne budynków użyteczności publicznej z terenu Powiatu Będzińskiego – Dom Pomocy Społecznej w Będzinie

Nazwa programu operacyjnego

Regionalny Program Operacyjny

Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Nr i nazwa priorytetu

IV Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarki niskoemisyjnej

Nr i nazwa poddziałania

4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej  (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne)

Źródło dofinansowania

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Wartość całkowita projektu

1 694 210,93 PLN

Uzyskane dofinansowanie

1 030 287,80 PLN

Okres realizacji

30.08.2018 – 30.06.2021

Zakres projektu

Przedmiotem niniejszego projektu jest przeprowadzenie termomodernizacji Domu Pomocy Społecznej w Będzinie (budynek nr 2), ul. Chopina 1, 42-500 Będzin. W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące zadania: termomodernizacja,  w tym wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ościeży, izolacja ścian fundamentowych, dociepleni stropu i połaci dachowej, docieplenie stropodachu, wymiana rynien, wymiana źródła ciepła, remont dachu, wymiana źródeł światła na źródła technologii LED.

Celem projektu jest poprawa stanu środowiska naturalnego, w tym jakości powietrza, zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych niezbędnych do produkcji energii, spowolnienie eksploatacji nieodnawialnych źródeł energii, poprawa efektywności energetycznej budynku. W wyniku realizacji projektu możliwe będzie osiągnięcie spadku emisji CO2 i PM10.