W Żywcu, jak w wielu innych miastach Polski, sporo osób poszukuje pracy weekendowej. Z jakich względów? Być może w ciągu tygodnia muszą się uczyć, podjęli pracę, która nie jest dla nich wystarczająca pod względem finansowym, lub wchodzą w grę jeszcze inne okoliczności. Z drugiej strony pracodawcy chętnie proponują pracę dodatkową, która pozwala im w dni z największym ruchem klientów, odciążyć stałych pracowników. Jak wygląda żywiecki rynek pracy pod względem dodatkowej pracy na weekend? Sprawdzamy!

Pilnie poszukiwani pracownicy na weekend

Żywiec jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów, których ruch zwiększa się w okresie dni wolnych, wakacji i weekendów. Aby chętnie tu przyjeżdżali, lokalni przedsiębiorcy dbają o zapewnienie im wygodnego noclegu, bezpieczny transport, pyszne jedzenie i dodatkowe atrakcje skupione np. na często odwiedzanym Jeziorze Żywieckim. Właśnie w tych branżach warto rozejrzeć się w poszukiwaniu pracy.

Gdzie zatem najłatwiej znaleźć pracę dodatkową w Żywcu? Przeanalizowaliśmy aktualne oferty pracy w Żywcu na portalu GoWork.pl. Oto kilka propozycji:

  • Sprzątanie. Oczywiście możemy celować w biura, które przez weekend są zamknięte, ale w okolicy, o której piszemy, sporo wakatów może również pojawić się w hotelach, domkach i ośrodkach wczasowych;
  • Kierowca Taxi. Tu również wciąż jest zapotrzebowanie na weekendowych pracowników. Szczególnie w miejscach, gdzie funkcjonują aplikacje UBER, BOLT, FreeNOW, WOLT czy BOLT FOOD. Kierowcy na weekend przydają się również w lokalach, gdzie sprzedawane jest jedzenie na wynos, np. pizzeriach czy kebabach;
  • Gastronomia, to branża bardzo blisko spokrewniona z powyższą, jednak wykonywane zadania są zupełnie inne. W soboty i niedziele do restauracji i kawiarni schodzi się mnóstwo miejscowych i gości, których należy odpowiednio obsłużyć. W takich sytuacjach przydaje się każda dodatkowa para rąk.

Praca dodatkowa w Żywcu bez wychodzenia z domu

Co jednak mamy zrobić, jeśli zdrowie nie pozwala nam na ciężką pracę fizyczną lub kierowanie samochodem? Być może dobrą opcją dla nas będzie znalezienie pracy zdalnej w firmie działającej na terenie całej Polski. Tu również mamy kilka możliwości, tj.:

  • Korepetycje online, które możemy proponować jednostkom lub całym grupom chętnych. Wystarczy jedynie fachowa wiedza w danej dziedzinie, która wcale nie musi być na poziomie eksperta. Jeśli chcemy dopiero sprawdzić nasze siły, możemy zacząć od niższych klas szkoły podstawowej;
  • Przy odrobinie chęci i talentu do wyszukiwania okazji, możemy również postawić na sprzedaż internetową. Mogą to być zarówno rzeczy kupione w niskiej cenie z drugiej ręki, jak i własne dzieła. Jest to zajęcie dość czasochłonne, ale lukratywność tego typu dodatkowej pracy może nas zaskoczyć;
  • Rozrastający się w szybkim tempie Internet niesie za sobą zapotrzebowanie na wartościowe teksty. Dla posiadaczy lekkiego pióra idealną pracą na weekend może być właśnie copywriting! Szukać zleceń możemy na przeznaczonych do tego portalach lub podpiąć się pod profesjonalną agencję.

Inne możliwości – pobudź swoją kreatywność!

Czy odnaleźliśmy już coś dla siebie w wymienionych wyżej zawodach? Jeśli nie, nie ma co się poddawać. Żywiec oferuje także inne możliwości. Warto rozejrzeć się w tutejszych supermarketach, takich jak Kaufland, czy nie potrzebują pracownika do wykładania towaru. Nawet jeśli w tej chwili mają komplet merchandiserów, niewykluczone, że odezwą się do nas w najbliższej przyszłości. 

Dobrze jest też zorientować się w lokalnych fabrykach, czy nie przydałby się im weekendowy pracownik. Niektóre firmy nie chcą mieć przestojów, a jednocześnie nie mogą narzucić stałym etatowcom brania nadgodzin. Oferty pracy w Żywcu w tej formie pojawiają się na przykład w rozlewni wody Mineralpol Żywiec

A może swój własny biznes?

Dla posiadaczy żyłki biznesowej najlepiej będzie znaleźć interesujący pomysł, który sprawdzi się jako dodatkowa forma zatrudnienia. Najpierw oczywiście musimy przyjrzeć się, jakie potrzeby mogliby mieć mieszkańcy Żywca lub odwiedzający miasto turyści.

Latem całkiem dobrze prosperuje usługa koszenia trawników, a w każdym innym okresie – hotel dla zwierząt. Wzrasta również popularność niań wynajmowanych na czas wesela lub inne imprezy. Trochę więcej zachodu i uzyskania pozwoleń wymaga sprzedaż własnych wyrobów i świeżego jedzenia. Jednak, jeśli tylko mamy budżet i zapał, być może warto spróbować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *